درباره ما

درباره ما

در حال حاضر با توجه به پیشرفت تکنولوژی در سراسر دنیا، مراکز ارتباط به عنوان یکی از مهم ترین ابزارهای ارتباط تعاملی بین مشتریان و کسب و کارها تبدیل شده اند. به همین دلیل، اغلب کسب‌وکارها برای رسیدگی به درخواست‌ها و برطرف کردن انتظارات مشتریان خود، مراکز ارتباط (تماس) را ایجاد نموده‌اند. در همین راستا تیم آکادمی ارتباط سفیر در متن درباره ما به این نکات توجه شایانی داشته است.

مراکز ارتباط برای پیشرفت و موفقیت به تجهیزات فنی و تکنولوژی های پیشرفته، سیستم‌های یکپارچه با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، کارشناسان خبره و  متخصص و از همه مهمتر، آموزش و راهنمایی برای استفاده درست از آنها نیاز دارند.

برای تبدیل مرکز ارتباط (مرکز تماس) به یک دارایی ارزشمند می‌بایست افراد شاغل در این صنعت، ارزیابی شده و آموزش ببینند. آموزش و ارزیابی مناسب، کمک می‌کند تا تیم مرکز تماس به عنوان یک برند تجاری موفق در کانال‌های ارتباطی مختلف از جمله پشتیبانی تلفنی، ایمیل، گفتگوی زنده و رسانه‌های اجتماعی عمل کرده و در حفظ و وفادارسازی مشتریان نقشی اساسی ایفا نمایند.

آکادمی ارتباط سفیر یک مرکز آموزش تخصصی، مشاوره، سنجش و ارزیابی مراکز تماس و نیروهای شاغل در صنعت خدمات مشتری و همچنین برگزار‌کننده‌ سمینارهای معرفی و آموزش مرکز ارتباط (contact center) و خدمات مشتریان است. ما با رویکردی تخصصی و بومی گام های بزرگی در توسعه این مرکز، جهت ارائه جامع خدمات آموزش، ارزیابی و مشاوره برداشته ایم.

ما با توجه به نیازهای هر کسب و کار، پس از ارزیابی وضعیت موجود، با ارائه مشاوره و آموزش‌هایی که متناسب با نیاز هر مشتری شخصی سازی شده، سازمان ها را جهت پیشبرد اهدافشان یاری می رسانیم. ارزیابی و مشاوره  در آکادمی، با توجه به استانداردهای جهانی مراکز تماس و به روزترین ابزارها و روش ها صورت می گیرد.

خدمات ما با هدف افزایش ثبات و انعطاف‌پذیری سازمان، بهره‌وری، افزایش روحیه و در نهایت جلب رضایت مشتری ارائه می‌شوند.

ما در زمینه ارتباط با مشتری تجربه‌ای چندین ساله داریم که با نگاهی دقیق و متمرکز بر بهبود مستمر و نوآوری، کسب‌وکار شما را به گونه‌ای اداره می‌کنیم که گویی کسب‌وکار ماست. پس با اطمینان کامل بهبود عملکرد مرکز تماس خود را به ما بسپارید.